EMRAH ÜSTÜN

internet güzel bir şeydir

İzmit’e tüp geçit yapılıyor

KötüFena değilİyi (oy yok)
Loading ... Loading ...

belediye_tup_gecit_yapacak_izmitte_yollar_kapaniyor.jpgBüyükşehir Belediyesi, yeni ve büyük bir proje ile ilgili duyuru yaptı. Hürriyet Caddesi’ni saat kulesi mevkiinden D-100 karayoluna bağlayacak, araçların geçişini sağlayacak Tüp Geçit Projesi için çalışmalara bugün başlanacağı duyuruldu.

240 GÜN YOL KAPALI

Büyükşehir belediyesi yetkilileri, Tüp Geçit projesi nedeniyle Merkez Bankası önünden Tren Garına doğru giden yolun, en az 240 gün süreyle kapatılacağını açıkladılar. Bu durumda şehir merkezinden sahil caddesine araçla geçiş de imkansız hale gelecek.

Devamını oku »

549 total views, no views today

Kocaeli’de caddeler genişleyecek

KötüFena değilİyi (oy yok)
Loading ... Loading ...

caddeler_genisliyor.jpg

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kentsel Dönüşüm Projesi nedeniyle yaptığı kamulaştırmaların ardından, ana caddeleri genişletmeye yönelik yeni kamulaştırmalar için anlaşmalar yapıyor.
BAÇ NİHAYET GENİŞLİYOR
AKP’li yönetimin işbaşına gelmesinden buyana İnönü Caddesi’nin Baç bölgesinde yolu daraltan binaların kamulaştırılması gündemdeydi. İnönü Caddesi Baç mevkiinde No: 193 ile No: 201’e kadar olan 5 bina için Büyükşehir mal sahipleri ile anlaştı. Bu binaların sahiplerine toplam 457 bin YTL ödenecek.
DEMOKRASİ CADDESİ’NDE
Büyükşehir Belediyesi, kentin hızla gelişen doğu bölgesinde Kandıra Sapağı bölgesinde de Turanlar Oto Yıkama tesisi ile yanındaki iki binayı toplam 1 milyon 100 bin YTL’ye kamulaştırıyor. Büyükşehir Emlak İstimlak Daire Başkanı Yalçın Özön, kamulaştırmalarla ilgili herhangi bir sorun kalmadığını söyledi.
RAMAZAN SONRASI YIKIM
Büyükşehir Belediyesi’nin kamulaştırılan binaları ramazan sonrasında yıkıp, bu bölgelerde caddeleri genişleteceği öğrenildi. Özellikle Baç mevkiinde yıllardır konuşulan genişleme sağlanırsa, bu bölgede trafik de soluk almış olacak.

Olduğu gibi alıntı: Özgür Kocaeli

509 total views, no views today

Yamuk üstgeçit yıkılıyor

KötüFena değilİyi (oy yok)
Loading ... Loading ...

yamuk_ustgecit_yikiliyor.jpgD-100 Karayolu İzmit geçişinde Adliye binası ile Fuar doğu girişi arasında bulunan ve özellikle depremden sonra yamularak çok tehlikeli bir görüntü veren yaya üstgeçidi yıkılıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırdığı yeni Adalet Köprülü Kavşağı nedeniyle yıkılması gereken üstgeçit artık kullanılamaz durumda.YAYA GEÇİŞİNDE SIKINTI

Özellikle Fuar döneminde hergün binlerce kişinin kullandığı yaya geçidinin kalkmasıyla, bu bölgede yayaların D-100’ü karşıdan karşıya geçmesinde ciddi sıkıntılar yaşanacak. Aynı yerde biran önce yeni bir yaya geçidine ihtiyaç bulunuyor.

Özgür Kocaeli

681 total views, no views today

Para Bitti Carrefour Köprüsü Durdu

KötüFena değilİyi (oy yok)
Loading ... Loading ...

Carrefour Köprüsü’nün ana girişi yıkılıyor demiştim ki şimdi de şöyle bir haber geldi:

Para Bitti Köprü Durdu
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin içinde bulunduğu para sorunu, büyük yatırımları da giderek daha fazla etkiliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin aylardır yüksek tempoda devam eden en önemli projelerinden Carrefour Köprüsü inşaatı dün sabahtan itibaren tamamen durdu.

para_bitti_kopru_durdu.jpg

KİMSE KONUŞMUYOR

Yaklaşık 21 milyon YTL’ye malolacak, ağustos sonuna kadar bitirilmesi planlanan Carrefour Köprüsü inşaatında müteahhit Hasko firmasının, uzun süredir Büyükşehir’den para alamadığı için işi durdurduğu öğrenildi. Şantiyede yaklaşık 100 kişi çalışıyor ve dün hiç çalışma yapılmadı. Ancak müteahhit firma yetkilileri, kamuoyuna açıklama yapmıyor. Büyükşehir yetkilileri ise, “Müteahhidin elindeki demir bitmiş. Bu nedenle çalışmalar dün yarım gün durdu” şeklinde açıklama yaptı. Ancak konunun içindeki pek çok kişi, Hasko firmasının hak edişler konusunda Büyükşehir’i birkaç gün uyardığını, hiç ödeme yapılmayınca da işi durdurduğunu söylüyorlar. Buradan.

Tam hızlı ve kesintisiz gidiyor diye takdir edecek birşey bulmuştum. TÜÜÜÜHH BEEE :neutral:

646 total views, 1 views today

Carrefour Köprüsü’nün ana girişi yıkılıyor

KötüFena değilİyi (oy yok)
Loading ... Loading ...

carrefour_koprusunun_ana_girisi_yikiliyor.jpg

Büyükşehir Belediyesi’nin yenilediği Eski Gölcük Yolu girişindeki Carrefour Köprülü Kavşağındaki inşaat ilerliyor. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, yarın sabahtan itibaren, İzmit şehir merkezi yönünden gelip, Gölcük Yoluna girişi sağlayan kolun yıkımına başlanacak.

YENİ GÖLCÜK YOLU KULLANILACAK
Carrefour Köprüsüne ana giriş bölümünün yıkılmasıyla, Eski Gölcük Yoluna Gölcük yönünde giriş, imkansız hale gelecek. Körfez Sanayi Sitesi’ne, Gölcük yönüne gitmek için Yeni Gölcük Yolunu kullanmak veya Yeni Gölcük Yolu girişindeki kavşaktan dönüş yapıp, Adliye önünden köprüye girmek gerekecek. Şehir merkezinden; Dolphin tarafından gelen araçlar da Carrefour köprüsünü kullanarak Eski Gölcük Yoluna çıkabilecek.

HIZLI GİDİYOR
Büyükşehir Belediyesi’nin Carrefour köprüsünü yenileme projesi hızlı gidiyor. Köprü ayaklarının yapımı nedeniyle yarın sabah saat 09.00’da D-100 İzmit yönünden gelen araçların Gölcük yoluna girmek için kullandıkları ana giriş ayağının yıkımına başlanacak. Yarın sabahtan itibaren okla işaretli bölüm kullanılamayacak. Daha önce inşaat nedeniyle köprü üzerinden D-100’ün Ankara yönüne geçiş veren ayak yıkılmıştı.

Kaynak: Özgür Kocaeli

735 total views, 1 views today